Sıkça Sorulan Sorular
03 Mayıs 2023

Daire Başkanlığımızın konu alanıyla ilgili olarak sıkça sorulan sorular ve cevapları aşağıda yer almaktadır.

Soru ve önerileriniz için khgm.finansalanaliz@saglik.gov.tr adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Başkanlığımız personelinin iletişim bilgileri için TIKLAYINIZ

İletişim     Sevil DENER    0 312 565 03 86

Organ veya doku nakli tedavilerine ilişkin giderler ile verici durumundaki kişilerin tedavileri doğru fatura ediliyor mu?

“Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki kişilere sunulan 112 acil ve ambulans hizmetleri için ilgili kişiden herhangi bir ücret tahsil edilememesine rağmen, İl Sağlık Müdürlüklerince düzenlenen faturalar ödenmeli midir?

Suriye Uyruklu Yabancıların Koklear İmplant Bedelleri Göç Göç İdaresi Başkanlığı Tarafından Karşılanır Mı?

e-Nabız Sisteminden Tanı Silinmesi Kapsamında Düzenlenen Sağlık Kurulu Raporlarından Ücret Alınacak Mıdır? 

Umumi Evlerde Çalışan Kadınların Rutin Tarama Tetkiklerinin (Gonokok tetkikleri) Faturalandırma İşlemi Nasıl Yapılmalıdır.?

Hizmet Satın Alım Yoluyla Sunulan Hizmetler “Özel Sağlık Kuruluşlarının Kamu Sağlık Tesislerinden Hizmet Alımına İlişkin Yönerge” Kapsamında Özel Sağlık Kuruluşlarına Satılabilir Mi.? 

Kamu Sağlık Hizmetleri Fiyat Tarifesinin 3. Maddesinin 12 inci Fıkrasındaki ''Uluslararası Sağlık Turizmi Ve Turistin Sağlığı Hakkında Yönetmelik'' Kapsamındaki Kişilere Sunulan Sağlık Hizmetlerinin Fiyatlandırma Usul ve Esasları Başlıklı Maddesinin (s) Fıkrasındaki Hükmün Silinmesi Sebebiyle Nasıl Bir Yol İzlenecektir?

Konsültan Hekimlik Hizmeti Özel Sağlık Kuruluşlarının Kamu Sağlık Tesislerinden Hizmet Alımına İlişkin Yönerge Kapsamında Mıdır. ?

e-Nabız Sisteminde Yoğun Bakım Paketleri İçin Skor Girilmesi Zorunlu Mudur. ?

Perkütan Ablasyon Tedavisi 

Askeri Personelin (Er ve Erbaşlar dâhil) Sürücü Belgesi İçin Talep Ettiği Sağlık Raporlarından Ücret Alınabilir mi 16.03.2018.pdf

 

2018 yılı öncesi Sıkça Sorulan Sorular için TIKLAYINIZ.2018 Yılı Öncesi Sıkça Sorulan Sorular.zip