İzmir İli Bölgesel Faturalandırma Eğitimi
04 Kasım 2022

Genel Müdürlüğümüz tarafından 22 Haziran 2022 tarihinde  İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda İzmir, Manisa ve Aydın illerinden fatura birim sorumlusu ve/veya personelinin katılımı (120 kişi) ile “Sosyal Güvenlik Uygulamaları ve Faturalandırma İşlemleri” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.

Eğitim toplantısının açılışında Finansal Analiz ve Faturalandırma Daire Başkanı Doç. Dr. Aziz KÜÇÜK “Faturalandırma işleminin, hasta kabul kayıt ile başlayıp taburculuk ile sona eren sağlık hizmeti üretim sürecinin son halkası olduğunu ve toplam kalite yönetimi perspektifi ile bu sürecin doğru, sağlıklı ve etkin bir biçimde yönetilmesi gerektiğini” belirtti. Bu sürecin paydaşları olan hastane yöneticileri, hekimler, inceleme heyeti üyeleri, HBYS firmaları, eczane ve satın alma gibi birimler ile faturalandırma personelinin birlikte ve eşgüdümlü çalışarak faturalandırma işlemlerinin kalitesinin artırılabileceğine dikkat çeken Aziz KÜÇÜK, bu tür eğitimler yanında Genel Müdürlük olarak hazırladıkları algoritmalar ve rehberler vasıtasıyla da faturalandırma sürecini etkinleştirmeyi amaçladıklarını dile getirdi. 

Eğitim programı Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü ve İzmir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile Bakanlığımız Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Başkanlığı yöneticileri ve personelinin katılımı ile düzenlenmiştir. Programda genel sağlık sigortası mevzuatı, sosyal güvenlik uygulamaları, sağlık uygulama tebliği, Medula sistemi, kamu sağlık hizmetleri fiyat tarifesi, E-nabız, Tele-tıp  uygulamaları ile geçici koruma mevzuatı gibi konular hakkında bilgi verilmiştir.

İzmir İli Faturalandırma ve Fiyatlandırma Eğitim Sunumlarına ulaşmak için tıklayınız.
 

  • İzmir İli Bölgesel Faturalandırma Eğitimi
  • İzmir İli Bölgesel Faturalandırma Eğitimi
  • İzmir İli Bölgesel Faturalandırma Eğitimi
  • İzmir İli Bölgesel Faturalandırma Eğitimi
  • İzmir İli Bölgesel Faturalandırma Eğitimi.jpeg